DD CUP 2016 - O pohár fotbalových lvíčat
Sraz dětské redakce v Ústí nad Labem; časopis Zámeček; DD CUP - Memoriál Lucie Hanušové
DD Cup 2015 - O pohár fotbalových lvíčat

O vítězi rozhodlo pouhých šest bodů

6.6.2016
Zámeček administrátor
Přečteno: 16724x

Již poosmnácté se v dolnopočernickém Zámeckém parku konal běžecký trojboj známý jako Memoriál Lucie Hanušové. Dvoudenní akce přilákala do Prahy okolo třiceti dětských domovů z Čech, Moravy i Slezska. Děti soutěžily ve sprintu, běhu na střední vzdálenost a nakonec je čekal vytrvalostní běh. Ani letos nechyběl bohatý doprovodný program, o který se postaralo zejména Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy.

Sobotní program začal sprintem na 60 metrů. Tato kategorie byla tento rok vyhlašována zvlášť, i když výsledky se samozřejmě počítaly také do konečného hodnocení. Nejrychlejším sprinterem se stal Martin Sivák z Kašperských Hor s časem 8,73. Z holek doběhla do cíle nejrychleji Radka Eltnerová z Čeladné. Časem 8,49 pokořila nejen soky ve své věkové kategorii, ale celkově všechny závodníky včetně kluků, což si zaslouží obdiv. Co se domovů týče, sprinterské zlato vybojoval Horní Slavkov a Cheb (spojené domovy, pozn. red.), druhé místo obsadila Čeladná, na třetí příčce zakotvily se stejným počtem bodů Dlažkovice a Krompach.

Po obědě pokračoval druhý díl DD CUPu běžeckými závody na střední trať. Mladší děti měly za úkol uběhnout 200 metrů, starší jedinci 400 metrů. Jak už to tak bývá, závodníci neběželi sami. V okolí trati je doprovázeli energií překypující kamarádi, akční strejdové a neúnavné tety. Psychická podpora je důležitá, zejména když „přepálíte“ start a brzy vám dochází síly. Někdo od začátku nasadil klidné tempo a postupně zrychloval, někdo naopak vyletěl ze startovní čáry jako pendolino a do cíle se došoural jak funící parní lokomotiva. Služeb přihlížejících zdravotníků naštěstí nebylo třeba, i když nějaká ta masáž nohou by se v tu chvíli určitě hodila.

Dvousetmetrovou trať zvládli nejrychleji zástupci Krompachu, konkrétně Lukáš Polhoš a Vanesa Dunová. Delší trať ovládl Dominik Nejedlý z Nové Vsi u Chotěboře s celkovým časem 1:06,8. Jen o šest vteřin a jednu desetinu sekundy byla pomalejší Radka Eltnerová, což jí ale stačilo k tomu, aby se stala nejlepší běžkyní v této disciplíně.

Aby bylo jasno – špatně si nevedli ani její sourozenci Petr s Karolínou, takže kdybychom někdy na Mistrovství světa v atletických závodech spatřili příjmení Eltner(ová), těžko bychom se tomu mohli divit.

V rámci závodů to bylo pro sobotní den vše. Po pořádné práci má přijít pořádná odměna, jak praví jedna televizní reklama. Ta se ovšem zaměřuje na pivo, což neznamená, že se děti rozprchly do okolních hospod. Jejich odměnou byla zábava v podobě žonglování, pletení copánků, hraní počítačových her v nedaleké tělocvičně a hudebních vystoupení. Nejdříve zazpíval Hynek Tomm, který zároveň pokřtil své nové CD. Na pódiu jej vystřídal Tomáš Janků a po něm se představila dívčí kapela LuŠtěLa. Holky však namísto svých tanečních hitů přicestovaly s akustickou tvorbou, což posluchače více uspalo než rozdovádělo. Situaci musel zachránit DJ Rádia Spin. Večer uzavřela rocková formace NEVEREASY a ohnivá show Tribo Fuego.

Neděle přinesla prudké ochlazení a obloha vyhrožovala dešťovými přeháňkami. Promrzlí závodníci změřili své síly v poslední disciplíně – vytrvalostním běhu. Mladší kategorie 400 metrů, starší zhruba 800 metrů. Naštěstí běžci s větrem v zádech unikli dešti, který se spustil až během oběda a zavinil přesunutí slavnostního vyhlášení z venkovního prostoru do tělocvičny. Z mladších chlapců si nejlépe vedl Tadeáš Plaček z České Kamenice, mladší kategorii dívek ovládla Vanesa Dunová z Krompachu. Z těch starších to zvládli nejlépe Michal Horvát z Plzně a – světe, div se – Radka Eltnerová, DD Čeladná.

Memoriál Lucie Hanušové 2016 vyhrál Dětský domov Horní Slavkov a Cheb. Stříbrnou pozici obsadila Čeladná, která na prvního ztrácela šest bodů. Třetí místo vybojoval Dětský domov Krompach. O pouhé dva body za ním skončili zástupci Nové Vsi u Chotěboře. Pořádající domov Dolní Počernice zakotvil na 19. příčce.
Ceny předaly Eva Řádková z Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy a Ing. Dana Malíková ze Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky.

Poděkování patří všem partnerům a sponzorům akce, samozřejmě rovněž organizátorům a dětským domovům, které se zúčastnily. DD CUP pokračuje v pondělí 6. června, kdy se na Strahově odehraje finále fotbalové části.

Zámeček přeje mnoho zdaru a sportu zdar!