DD CUP 2016 - O pohár fotbalových lvíčat
Sraz dětské redakce v Ústí nad Labem; časopis Zámeček; DD CUP - Memoriál Lucie Hanušové
DD Cup 2015 - O pohár fotbalových lvíčat

Redaktoři Zámečku sledovali vítězný zápas Komety proti Zlínu

18.11.2010
Zámeček administrátor
Přečteno: 43171x

DD Uherský Ostroh byl podpořit borce z KOMETY!!! Zpravodajové Zámečku byli u toho a vy se můžete těšit na jejich úžasné reportáže z hokejového dění, minutu po minutě...

Napínavý zápas Brna proti Zlínu; stihli jsme i posvačit...

Předposlední den v měsíci říjnu jsme jeli na hokejový zápas Komety Brno proti Zlínu. Do Brna jsme se vydali po obědě autem s tetou Terezou, která část dětí posbírala v domově a děti vracející se z prázdnin přibrala po cestě do Brna. Celkem nás jelo na hokej osm, včetně tety.

Nepomohla ani GPS navigace

Cesta byla nelehká, protože jsme i s GPS zabloudili uprostřed cesty do Brna. Nakonec jsme se dostali do cíle k hokejovému stadionu. Poslední kluci, kteří měli jet také na hokej, došli v čas. Zaparkovali  jsme a šli na stadion, kde nás čekal moderátor z naší nedávné akce, který nám předal lístky a nějaké menší upomínky a už jsme se šli posadit. Do začátku jsme čekali hodinu. V této příležitosti jsme se dívali na hokejové hvězdy, jak trénují na zápas. Také jsme posvačili a všechno rychle uteklo.

Zpívali jsme básně, ale jen ty hezké...

Zápas začal a my jsme se kochali krásou hokejistů obou týmů, ale také jak fandili někteří z fanoušků. Občas padlo mnoho nekrásných slov, ale také padly i hezké fandící básně, které měly povzbudit své hráče. My jsme se také přidali, ale ne k těm nehezkým. :-D Nejhorší bylo, když Kometa dala gól. To bylo pískotu a řevu, až jsme skoro ohluchli. Nakonec všechny třetiny uběhly rychle a zápas vyhrála Kometa Brno nad hostujícím Zlínem. Potom jsme se vydali rovnou domů, kam jsme se už moc těšili.

Pro některé to byl zážitek na celý život, na kterém jsme se moc pobavili.

Petr Šmíd – redaktor Zámečku

DD Uherský Ostroh

A tluče srdce mé... Kometa to vyhraje!

Hokej je sport, který miluje mnoho lidí, ale i fotbal je milovaný sport, který vznikl v 19. století a první utkaní bylo sehráno 3.3.1875 v Montrealu. V hokeji se pohybuje 6 hráčů, kteří se faulují a dělají nedovolené zákroky, které se trestají dvěma minutami.

Teto, teď zahni tam...

Po fotbale následuje hokej, na který se už těším, až si zafandím a podívám se na rvačku a na senzační góly. Cesta je dlouhá, ale já to zvládnu i se svými kamarády a užívám si cestu, která bude plná vtipů a povídek z prázdnin. Teď nás čeká cesta, která nás povede až ke stadionu. Teto, teď zahni tam, ať už jsme konečně na místě. Jedeme a jedeme a teta Tomšejová nám říká, ať vyhlížíme kluky Lukáše a Milana. A náhle slyšíme radostné já, já... Už je vidím. Kdo jiný než Mirek - jejich velký kamarád. Všichni se těšíme až uvidíme zápas, na který nikdy nezapomeneme a budeme na něj vzpomínat v dobrém, ne ve zlém, a vzpomeneme, jací jsme byli malí caparti. Stojíme před velkou halou, to je stadion.Teď máme těžký úkol najít pána, který nám dá vstupenky. Pro ty, co mají brýle, to je těžké a pro lidi bez brýlí jednoduché, ale zmíním jednu věc: I ti brýlatí někdy líp vidí, než ti bez brýlí, ale o to tu nejde.

Málem byl gól!

Už každý drží lístek v ruce a je tu další úkol, máme říct tři hokejisty Komety, abychom mohli vůbec vstoupit na stadion. Ale je to lehké např. Svoboda a další jsme řekli. Ale my máme menší poděkování pro hokejisty, můžete jim ho prosím předat, ptáme se. Ne, předá ho někdo z vaší skupiny. A kdo to bude? No přece náš smíšek Honza. Ták, už se hokejisté zdraví a bude první vhazovaní (tzv. buly) a míří střela, málem byl gól, ale "braňte Kometo", bylo slyšet nad mojí hlavou a už mě docela bolelo ucho, jak ten bouřlivý fanoušek křičel. A jo, konečně padl ve druhé třetině gól. Ale Zlín srovnal na 2:2. Kometa to nevzdávala a dává gól, takže vede... Byl to vyrovnaný zápas plný napětí i rvaček, na které jsme se někteří těšili hodně a některým šlo o výhru.

Milan nezkazil srandu, když fandil Zlínu...

Byl zahájen konec třetí třetiny a Kometa drží skóre takové jaké je a Zlín už neskóruje, i když má ohrožující střely, ale brankař vychytává... To si myslím, že skončí 3:2 pro Kometu, ona už nezvýšila, ale co se děje, po komerční přestávce Kometa zvýšila na 4:2 a všichni jsme byli rádi, i když Milan fandil Zlínu, tak s ním byla sranda a to bylo důležité, že ji nepokazil, Milane díky! Moc děkujeme Kometě, že jsme se mohli podívat na tento zápas a zafandit si a užít si spoustu legrace!!! Ještě ze mě leze, že možná z nás příště asi víc poleze, že Kometa vyhraje. A na konec... A tluče srdce mé a Kometa to vyhraje ! ! !

Pavel Lukáš

Díky tomu, že jsme se zúčastnili "Setkání bez hranic", jsme si vyplavali vstupenky na Kometu Brno...

...Ale také vstupenky do ZOO a mimochodem spoustu dalších báječných cen. Dne 31. října jsme se já (Petr Pliska), Petr Šmíd, Tereza Radoušová, Honza Nejedlý, Lukáš a Milan Borkovcovi a Mirek a Pavel Lukášovi spolu s tetou Terezou zúčastnili zápasu mezi Kometou Brno a PSG Zlín v Brně. Hned poté, co teta „posbírala“ děti, které byly v dětském domově, se vydala na cestu do Brna. Cestou vyzvedla mě v Polešovicích a Petra Šmída, který na nás již netrpělivě čekal v Bučovicích.

Kometa vyhrála 4:2 nad Zlínem

Po příjezdu do Brna nám chvíli trvalo, než jsme našli Halu Rondo, ale když jsme ji našli, už na nás čekal organizátor akce "Setkání bez hranic", který nás zavedl na místa a dal nám menší dárky, které nás potěšily. Poté, co začal zápas, jsme jej pozorně sledovali. Nakonec tento zápas dopadl 4:2 pro domácí Kometu a byl to zážitek, když  se domácím podařil vstřelit gól a my jsme málem přišli o uši, byl to opravdu řev, aréna celá zmodrala do barvy Komety, díky šálám, kterými všichni mávali nad hlavami. Po konci zápasu již bylo dost hodin a tak jsme se vydali domů. Myslím, že se akce všem líbila a chtěli bychom jet znovu.