DD CUP 2016 - O pohár fotbalových lvíčat
Sraz dětské redakce v Ústí nad Labem; časopis Zámeček; DD CUP - Memoriál Lucie Hanušové
DD Cup 2015 - O pohár fotbalových lvíčat

Slováci a Češi ovládli Mezinárodní sportovní hry dětských domovů

22.7.2014
Zámeček administrátor
Přečteno: 24336x

XXIV. Mezinárodním hrám dětských domovů předcházely regionální kola sportovních her a Olympiády dětí z dětských domovů v ČR. Tyto soutěže byly náročné nejen na fyzickou zdatnost sportovců a jejich výsledky, ale i na celkovou přípravu a zorganizování uvedených sportovních klání. Z těchto sportovních her se ti nejlepší kvalifikovali na XXIV Mezinárodní sportovní hry dětských domovů do Maďarska a tím reprezentovali nejen své mateřské domovy, ale i ČR.

Dne 13. 6. 2014 v 03:30 hod. odjela výprava ve složení 14 chlapců, 13 dívek a desetičlenného realizačního týmu z Prahy do Maďarska. Cesta díky dopravci Bus Line a.s. Semily a jeho řidiči proběhla v poklidu a na místo jsme přijeli v pořádku a včas. Po příjezdu a základních povinnostech prezentace, ubytování a oběda následovalo slavnostní zahájení za účasti pěti států, a to Maďarska, Polska, Rumunska, Slovenska a ČR.

Mezinárodní sportovní hry proběhly v termínu 13. - 15. 6. 2014 za velmi příznivého počasí v Zánce u Balatonu v Maďarsku Po slavnostním zahájení se již rozběhly soutěže, a to ve volejbale dívek a turnaj ve fotbale. Naši sportovci, i když byli unaveni téměř desetihodinovou dlouhou cestou, předvedli velmi dobré výkony a dívky obsadily po rozhodující výhře nad Slovenkami ve volejbale celkové druhé místo a chlapci v rozhodující bitvě se Slovenskem ve fotbalovém turnaji místo třetí.

Slavnostní zahájení akce0

Druhý den následovala po vydatné snídani královna sportu atletika a zároveň ve sportovní hale se rozběhl stolní tenis. Naši borci bojovali jako lvi a nenechali nikoho na pochybách, že se „porvou“ o přední umístnění. Vidina stupňů vítězů a odhodlání udělat pro to vše byla patrna nejen z každého z nich, ale i z realizačního týmu, který radami a povzbuzováním hnal závodníky za úspěchy. Naši závodníci byli nasazeni do všech disciplín (100m, 800m, 1500m, skok do dálky, skok do výšky, vrh koulí, štafeta 4x100m a stolní tenis). Mezi nejúspěšnější sportovce ve výpravě patřil David Kipor, který získal jednu zlatou, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili, Kristýna Lakatošová, která získala jednu zlatou a dvě stříbrné medaile, Bencová Tereza, Tučková Jana a Pekárek Martin získali shodně po dvou stříbrných a
jedné bronzové medaili. Nejen díky výsledkům jmenovaných, ale i všech ostatních, kteří získali různá druhá, třetí, ale i čtvrtá, pátá a šestá místa, se podařilo pro ČR nasbírat celkem 120 bodů a tím v soutěži států obsadit celkové druhé se ztrátou 35 bodů za vítězným Slovenskem, před Maďarskem, Polskem a Rumunskem.

Společná vyjížďka lodí

Po soutěžních kláních pořadatel připravil vyjížďku lodí po Balatonu, kterou si všichni užili, a následnou diskotéku. Večer se blížil ke konci a před půlnocí celá výprava nasedla v pořádku do přistaveného autobusu a vyrazilo se k domovu.