DD CUP 2016 - O pohár fotbalových lvíčat
Sraz dětské redakce v Ústí nad Labem; časopis Zámeček; DD CUP - Memoriál Lucie Hanušové
DD Cup 2015 - O pohár fotbalových lvíčat

Učitelé porazili maturanty

19.4.2011
Zámeček administrátor
Přečteno: 1724x

Dne 19. 4. 2011 se proti sobě postavily týmy maturantů a učitelů/vychovatelů. Studenti oktávy budou brzy maturovat, a tak chtěli všem ještě před svým odchodem dokázat, že nejsou žádná „béčka“. Dopoledne se odehrál volejbalový zápas. V poledne si tato dvě mužstva změřila síly ve florbalu. Vše bylo zakončeno odpoledním fotbalovým utkáním. Tato forma rozlučky s maturanty se na naší škole stala již tradicí.

Volejbal

Volejbalové utkání jsem bohužel na vlastní oči neviděl, tudíž o něm nemohu příliš psát. Vím jen, že tým složený z učitelů a vychovatelů byl poražen maturanty. Podle spolužáků, kteří zápas viděli, to bylo velice napínavé utkání s dramatickým závěrem.

Florbal

Přesně v poledne začal florbalový zápas. Hrálo se na desetiminutové poločasy. Fanoušci v hledišti nebyli příliš výrazní, zato na hřišti to vřelo. Hru doprovázely fauly, emoce a sem tam i nějaké to ostřejší slovo. První poločas patřil učitelům. Během deseti minut nasázeli oktavánům tři góly. V tu chvíli se zdálo být vše jasné, maturanti postupem času stále více ztráceli naději na výhru.

Druhý poločas nás všechny přesvědčil o opaku. Studenti přeřadili na vyšší obrátky a do konce utkání skóre vyrovnali. Za stavu 3:3 se zápas prodlužoval. Zlatý gól – kdo vstřelí branku, vyhrál. Oktaváni zahrozili hned v úvodu prodloužení řadou nebezpečných střel, ale bohužel žádná z nich neskončila v síti. Nedáš, dostaneš! Toto pravidlo se potvrdilo, když z rychlého protiútoku učitelé vstřelili gól, a porazili tak maturanty 4:3. Střelcem zlatého gólu, a tím pádem i hrdinou zápasu, se stal pan učitel Kašpar.

Studenti:                          Učitelé a vychovatelé:

Tomáš Chvátal (G)                     Pavel Martínek (G)

Fotbal

Odpoledne, krátce po třetí hodině, začal fotbalový zápas, jehož poločas trval dvacet minut. Maturanti měli v týmu dobré fotbalisty, tento den jim však výhra nebyla souzena. Začátek utkání byl vyrovnaný, ale po pár minutách dostal míč pod kontrolu soupeř studentů a bylo zle. David Gueye vstřelil během pár minut hattrick. K němu se do poločasu přidal ještě pan Grejták, a tak se zdrcení oktaváni museli o poločasové přestávce zabývat myšlenkou, jak neinkasovat další branku a zároveň vstřelit čtyři góly a vyrovnat.

Než se však v druhém poločase stačili dostat do nějaké šance, Grejták přidal svůj druhý gól. Studenti oktávy se zhroutili. Nedokázali bránit, přihrávky byly nepřesné, střelám chyběl důraz. Když už střela mířila na bránu, Pavel „Spider“ Martínek skvělým zákrokem míč chytil nebo vyrazil. Největší šanci měl ke konci zápasu Smetana, který nastřelil tyč.

David Gueye dokázal, že hrál deset let první ligu v Senegalu a patnáctkrát reprezentoval svou zemi, a že zaslouženě patřil k nejlepším hráčům africké ligy. Vstřelil svůj čtvrtý gól, učitelé vedli již 6:0! Po gólech Michalika a Zahradníčka byl zápas ukončen. 8:0 – drtivá porážka!

Studenti:                                 Učitelé a vychovatelé:

Tomáš Chvátal (G)                              Pavel Martínek (G)

Michaela Nováková                             David Gueye

Jáchym Hořejš                                   Vladimír Zahradníček

Šimon Gallas                                     Vladimír Grejták

Michal Smetana                                 Luděk Michalik

Jakub Kučera                                     Michal Hensl

Maturantům Open Gate přijeli pomoci i jejich bývalí spolužáci, kteří z různých důvodů v minulých letech naší školu opustili. Šimon Gallas a Jakub Kučera si tak zaslouží pochvalu, protože na své kamarády nezapomněli a společně s nimi se rvali o vítězství. Byl to krásný den. I když oktaváni prohráli dva ze tří zápasů, náladu jim to rozhodně nezkazilo. Studentům oktávy všichni přejeme, aby se jim u maturit dařilo. Hodně štěstí!!!