DD CUP 2016 - O pohár fotbalových lvíčat
Sraz dětské redakce v Ústí nad Labem; časopis Zámeček; DD CUP - Memoriál Lucie Hanušové
DD Cup 2015 - O pohár fotbalových lvíčat

Memoriál Lucie Hanušové: Opět jsme řádili

14.5.2011
Zámeček administrátor
Přečteno: 36584x

Memoriál Lucie Hanušové je naše nejoblíbenější akce z celého DD Cupu. Týká se běhu na 60m, 200m, 400m a 850m. Za každou část získává jednotlivec body, podle toho jak se umístí. Mladší běží 60m, 200m a 400m. Starší 60m, 400m, 850m. Když doběhnou všechny kategorie, tak se sečtou body všech a domov, který má největší počet bodů, vyhrál. Vyhlašuje se jak jednotlivec, tak i celý dětský domov.

Před každou akcí doslova "taktizujeme", tzn: Vždycky se s tetou a strejdou, kteří s námi jezdí na sportovní akce, sejdeme a diskutujeme, kdo pojede, co by bylo nejlepší, jak pojedeme, v kolik, kdo co vezme...
Bohužel některým, kteří jsou vybráni, do toho vstoupí jejich špatné chování, tak proto máme i náhradníky. Děje se to teda jen minimálně, že by nejela parta, kterou jsme společnýma silama vybrali, ale občas se to stane, že někdo se utne a díky jeho chování nejede.

Z našeho domova na MLH jeli Patrik, Petr, Lukáš, Maruška a dokonce i teprve šestiletý Ibrahim. Všech pět si vedlo už od začátku slušně. Po závodě na 60m a 400m byli už na druhém místě. Večer jsme si řekli: ,,Kluci a holko, to musíme dát!" Prozdradili mě...

Trénink se zase vyplatil

Do posledního a zároveň do nejtěžšího a nejdelšího běhu na 850m doslova vletěli jako první z našeho domova Patrik s Lukášem. Oba dva podali nejlepší výkon, jaký mohli. Patrik doběhl  na krásném 2. místě, ale předchozí běhy jednoznačně vyhrál, tím pádem v jeho kategorii vyhrál a získal skvělé 1. místo. Lukáš celkově doběhl na 6. místě. I tak si zaslouží pochvalu, protože podal super výkon. Po nich hnedka byla na řadě jediná slečna z našeho výběru - Maruška, která bez problémů si pohlídala svoje celkové vedení a suveréně zvítězila a získala 1. místo. Už nám zbývali jen Peťa a Ibrahim. Peťa sice nedopadl tak, jak jsme u něho zvyklý, a tak jak by sám chtěl, protože ze všech borců v našem týmu je nejzkušenější. Jenže my jsme měli v záloze ještě Ibrahima. Ten se na MHL těšil půl roku dopředu, když jsme mu řekli, že když bude trénovat, tak pojede. Nebyl první, ale ani ne poslední. Přístí rok jim to ale ukáže.

Číslo 91? Od teď naše oblíbené!

Když jsme si spočítali body, které jsme získali, vycházelo nám číslo 91. To jsme ale vůbec nevěděli, že číslo 91 bude a teď už je naše oblíbené.

Vyhlašují se tři nejlepší dětské domovy, které získaly nejvíc bodů. Na 3. místě skončil DD Česká Lípa, hned po nich na 2. místě s 90 bodama skončil DD Pyšely. V tu chvíli jsme si řekli ,,My jsem to dali!!!" A pak jsme jen slyšeli "A celý MLH vyhrává s 91 bodama DD Mikulov!" Pouze o jediný bod jsme vyhráli. Samozřejmě, že jsme byli moc šťastní, protože vyhrát celý MHL se nám povedlo podruhé.

Děkuji tetě Alence a strejdovi Pepovi, že s námi trénují a jezdí na tyhle sportovní akce, které mají smysl. A také děkuji tetě Květě (ředitelka) za to, že vidí, že sport v našem domově se dobře rozvijí, a že nás v tom podporuje.