DD CUP 2016 - O pohár fotbalových lvíčat
Out of Home 2016
Sraz dětské redakce v Ústí nad Labem; časopis Zámeček; DD CUP - Memoriál Lucie Hanušové
DD Cup 2015 - O pohár fotbalových lvíčat
DUHA Zámeček

Slovácký běh v Uherském Hradišti: Tričko na památku a setkání s olympijskou vítězkou

11.10.2011
Zámeček administrátor
Přečteno: 12823x

V neděli 9. října 2011 byl v Uherském Hradišti uspořádán již  54. ročník Slováckého běhu, kterého se účastní běžci všech věkových kategorií i národností.

Do Uherského Hradiště jsme se všichni vydali vlakem. Za náš dětský domov se běhu zúčastnilo 15 dětí, malí i velcí. Po příchodu na Masarykovo náměstí jsme se zapsali do jednotlivých kategorií, od mini přípravky až po dorostence.

A pak už jsme čekali na starty příslušných kategorií. Všechny děti běhaly s nadšením, plní energie a hlavně se všem podařilo doběhnout do cíle s úsměvem. Na medailové pozice děti nedosáhly, ale zasportovaly si a zasoutěžily. Oceněni jsme však nakonec byli všichni, získali jsme míč pro náš DD za třetí nejpočetnější skupinu Slováckého běhu. Ti, kterým ještě zbyly síly, si zaběhali v Lidovém běhu ulicemi Uherského Hradiště, zaběhali si i teta a strejda. Všichni jsme udýchaní vběhli do cíle a za odměnu jsme dostali na památku tričko a na posílení ovoce, které přišlo vhod.

Na úplný závěr se děti setkaly s olympijskou vítězkou Danou Zátopkovou, na památku se s ní vyfotografovaly a získaly podpis. Pro starší děti i pro nás dospělé to byl velký zážitek. Po losování tomboly si některé děti přivezly domů i nějaký malý dárek.

I přes chladné počasí se „sportovní neděle“ vydařila a budeme se těšit na příští, již 55. ročník.