DD CUP 2016 - O pohár fotbalových lvíčat
Sraz dětské redakce v Ústí nad Labem; časopis Zámeček; DD CUP - Memoriál Lucie Hanušové
DD Cup 2015 - O pohár fotbalových lvíčat

Barvám neutečeš: Teta rozdávala hamburgery, Milan Peroutka podpisy

27.5.2018
Zámeček administrátor
Přečteno: 15486x

V 11 hodin jsme v počtu jedenácti dětí a dvou tet vychovatelek nastoupili do autobusu směr Olomouc. Už jsme se všichni těšili na to, jak budeme zase barevní. Po příchodu na Výstaviště Flóra Olomouc jsme se nejprve najedli. Mezitím teta Dlasková zašla do prezenčního stanu vyzvednout tašky s propagačním materiálem, ale hlavně trička s logem, ve kterých jsme všichni učastníci běželi.

Start byl ve 13 hodin. Na trať pouštěli organizátoři skupinu asi 500 běžců. Trať vedla výstavištěm a byla dlouhá asi 5 km. Po trase bylo šest stanovišť, kde na nás organizátoři házeli různé barvy, takže na konci běhu jsme byli barevní jako velikonoční vajíčka. Po doběhnutí do cíle jsme všichni obdrželi pamětní medaile. V cíli nás také čekala teta Dlasková s teplými hamburgery - byly výborné.

V tombole jsme sice nic nevyhráli, ale sladkou třešínkou byla autogramiáda Milana Peroutky, se kterým jsme se i fotili. Podepsal nám i svoji fotku s věnováním. Potom následovala cesta vlakem zpět do Litovle. Tam nám tety ještě za odměnu koupily zmrzlinu.

Bylo to moc fajn. Příští rok jedeme znovu!