DD CUP 2016 - O pohár fotbalových lvíčat
Sraz dětské redakce v Ústí nad Labem; časopis Zámeček; DD CUP - Memoriál Lucie Hanušové
DD Cup 2015 - O pohár fotbalových lvíčat

Sláva vítězům, čest poraženým

21.4.2012
Zámeček administrátor
Přečteno: 2108x

Přesně po roce odehráli učitelé a vychovatelé další přátelský turnaj proti maturantům, který se v Open Gate stal již tradicí. Letos se o vítězství bojovalo ve čtyřech sportovních disciplínách. Vše začalo ve středu 18. 4., největší část turnaje se však uskutečnila ve čtvrtek 19. dubna.

Basket

Středeční večer patřil basketbalu. Čtyři osmiminutovky odstartovaly krátce po 20. hodině. I když studenti srdceryvně bojovali do posledních sil a ve druhé čtvrtině utkání o jeden bod vedli, ze hřiště odcházeli poraženi. Tým učitelů pod velením fyzikáře Grejtáka pokořil své mladší soupeře poměrem 31:15. Třináctka většině lidí přináší smůlu. Třídnímu učiteli oktávy Michalikovi však přinesla štěstí. S tímto číslem na dresu devětkrát prohnal míč košem a získal celkem 16 bodů, čímž jednoznačně zcela zastínil svého dvoumetrového kolegu z řad studentů Martina Jaroše. Za celý zápas padl jediný tříbodový koš, jehož autorem byl vychovatel Pavel Knížek alias „Šéf“.

Sestava učitelů: Grejták (C), Sommers, Michalik, Luka, Knížek, Martínek

Sestava studentů: Jaroš (C), Mareček, Malinský, Kábrt, Kalina, Fleischmann

Souboj Dva body pro maturanty

Po prohře

Florbal

Ve čtvrtek v 11:00 začal florbalový zápas. Hrálo se na dva třináctiminutové poločasy. Po celou tu dobu vládlo napětí, hra byla velmi vyrovnaná. Hned na začátku měly oba týmy několik šancí, ale radost jim překazili skvěle připravení brankáři. Úvodní gól vstřelili studenti. Krátce poté však jejich protivníci srovnali. První poločas skončil za stavu 3:2 pro studenty. Ti se ve druhém poločase zakousli do útoku tak usilovně, že zapomínali bránit, čehož využívali učitelé. Z náhlých brejků vstřelili další tři góly. Maturantům se podařilo snížit na rozdíl jedné branky, více už jim však nebylo dopřáno. Konečný stav – 5:4 pro učitele.

Sestava učitelů: Kašpar (C), Martínek (G), Hladík, Luka, Knížek, Michalik

Sestava studentů: Fleischmann (C), Berger (G), Kábrt, Kalina, Mareček

Útok učitelů Florbalisti

Volejbal

Ve 12:45 studenti a učitelé poměřili své síly ve volejbale. Oba celky si vedly na výbornou. Lstivé smeče, tvrdá podání a dech beroucí zákroky, pastva pro oči každého příznivce tohoto sportu. I přes veškerou snahu studentů první dva sety patřily soupeři. Na třetí set přišla svým spolužákům na pomoc oktavánka Vanessa Plavjaniková. I díky ní se v něm radovali z těsného vítězství 25:23 maturanti. Na další část přispěchal aktivně podpořit své kolegy Grejták, i tak ale mladším soupeřům znovu těsně podlehli. Napětí v tělocvičně se dalo krájet a hlasivky fanoušků hnaly své příznivce za vítězstvím. Pátý a zároveň rozhodující set byl téměř celý v režii učitelů, kteří po třetí výhře tohoto volejbalového klání zvedli nad hlavu pomyslný pohár vítězů.

Sestava učitelů: Hensl (C), Kašpar, Martínek, Kurzová, Šedivá, Čechová, Grejták

Sestava studentů: Benedetti (C), Hurychová, Plavjaniková, Chalupný, Jaroš, Kalina, Mareček, Fleischmann, Káb

Volejbal Učitelé vs. Maturanti

Smeč

Fotbal

Posledním ze sportovní čtveřice tohoto turnaje byl fotbal. Ten se rozjel okolo čtvrt na čtyři, tedy krátce po svačině, a netradičně se odehrál rovněž v tělocvičně. I přes své zranění se dostavil oktaván Honza Chalupný alias Bruty, jehož start byl do poslední chvíle ohrožen. Svým kamarádům ovšem k vítěznému konci nepomohl. Studenti marně vzdorovali technické hře svých soupeřů a po dvou pro ně velmi vyčerpávajících dvacetiminutovkách prohráli jednoznačně 5:14. Debakl!

Sestava učitelů: Gueye (C), Michalik, Ch. Nitsche, Martínek, Grejták

Sestava studentů: Berger (C), Kalina, Kábrt, Chalupný, Mareček

Fotbal  Góóól

Fotbalisti
Tak tedy, sláva učitelům a čest maturantům!

Tradiční turnaj skončil příznivě pro učitele s vychovateli, kteří vyhráli všechny čtyři zápasy. Maturanti se tedy loučí, co se sportu týče, prohrou. Za sebe bych rád velmi poděkoval všem zúčastněným, učitelům a vychovatelům za fair play, spolužákům za snahu a vytrvalost a hlavně fanouškům za povzbudivou podporu. Vytvořili jste úžasnou atmosféru!